| YÜKLENİYOR |

 

Sık Sorular Sorular

AVRUPARAIL nedir?

Yurtdışına seyahat etmeyi çok isteyen fakat ön yargıları olan arkadaşlarımızın hayatına dokunmak, farklı kültürlerini tanıtmasına  yardımcı olmak amacıyla AVRUPARAIL için özel olarak hazırlanmış, TÜRSAB belgeli otobüslerle yapılan Avrupa turunun adıdır.

AVRUPARAIL, Avrupa’ya otobüsle yapılan en ucuz etkinliklerden biri. Şirketin kadrosunu bütün sosyal medya ağlarında görebileceğiniz, Türkiye’ nin en büyük seyahat oluşumlarından Interrail Turkiye ’nin organizatörleri oluşturmaktadır. Şirket çalışanları ve tur koordinatörleri ülkemizin önemli eksiklerinden biri olan seyahat kültürünü geliştirmeyi ve daha önceki seyahatlerinden edindikleri bilgi ve tecrübeleri  katılımcılara aktararak seyahatlerinin daha verimli geçmesini amaçlar.

Gezi süresi kaç gündür ve konaklama ne kadar olacaktır?

Gezi sürelerimiz katıldığınız tura göre değişmektedir. Aynı şekilde otel konaklaması sayıları da turun uzunluğuna göre değişmektedir(7-4 gün vb.). Kalan günler ise her turda olduğu gibi yolculuk ile geçecektir.

Başvuran herkes tura katılabiliyor mu? Kriterleriniz neler?

İnternet sitemiz üzerinden yaptığınız başvurular ekibimiz tarafından incelendikten sonra kabul edilen katılımcılarımıza cep telefonları üzerinden dönüş yapıyoruz. Bu noktada kriterimiz sınırlı olan kontenjanlarımızı AVRUPARAIL tur anlayışına uyum sağlayacağını düşündüğümüz, karşılıklı saygı ve anlayışa önem gösteren 18-37 yaş aralığındaki katılımcılara sağlamaktır.

Turlarımızda yaş aralığına uygun olmayanlar için %5lik kontenjanımız mevcuttur.

Fiyata dahil olan ve olmayan hizmetler nelerdir? Ödemeyi nasıl yapmalıyım?

Tur ücretine dahil olan hizmetlerimiz;

• Ulaşım

• Turun içeriğine göre belirlenmiş sayıda , 3 ve 4 yıldızlı otellerde 2 ve 3’er kişilik odalarda konaklama

• Otel konaklamalarında açık büfe sabah kahvaltısı

• Otobüs içi rehberlik ve şehir haritaları

• AVRUPARAIL hediye paketi

• Otobüs içi sıcak ve soğuk ikramlar

• Tüm şehir vergileri

• Profesyonel fotoğrafçılık(Katılımcılarımızın en az 2 şehirde çekilmiş fotoğrafları)

• Yurtdışı çıkış harcı

• Zorunlu seyahat sigortası

Peki neler dahil değil;

• Tüm kişisel harcamalar(Yemek, şehir içi ulaşımlar vb.)

• Vize ücreti

• Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

• Tur ücretinin ödemesine ilk etapta 100 Euro’luk kapora ödeyerek başlıyorsunuz.  Kalan ücreti ise 4 taksit halinde(dilerseniz        kredi kartı ile) ödeyebilirsiniz.

15 günde 17 şehir diyorsunuz, bu şehirlerin hepsini bu kadar kısa sürede gezebilecek miyiz?

Tur  programlarımızı süremizi nasıl ve ne kadar verimli kullanabiliriz düşüncesiyle hazırlıyoruz. Daha önce defalarca gittiğimiz ve gezdiğimiz şehirler arasında adil bir dağılım yaparak otel konaklamalarımızı da diğer şehirlerden bir adım öne çıkan, Avrupa turizminde ön planda olan şehirlere koyuyoruz. Üsküp’e ayırdığımız zamanla Paris’e ayırdığımız zaman bir olmamakta. Turda zorunlu ulaşım sürelerine uygun planlanan konaklamalar olmaktadır.

Otobüs yolculuğu yorucu oluyor mu?

Yorucu olmuyor dersek yanlış olur. Evet yorulacağız ama eğlenmekten, gezmekten ve yeni güne bambaşka bir ülke ve şehirde uyanmaktan yorulacağızJ. Konaklamalarımız birer gün aralıkla oluyor, otobüste geçireceğimiz gecelerin yorgunluğunu en aza indirmek adına turlarımız için özel dizayn edilen geniş ve rahat koltuklu, 2016-2017 model otobüslerimiz bizleri bekliyor.

Oteller nasıl? Güvenli ve hijyenli mi?

Yıllardır tercih ettiğimiz ve katılımcılarımızın da memnuniyetini sağlayan otellerde konaklıyoruz. Hijyen ve güvenlik en önem verdiğimiz kriterler. Wifi hizmeti de olmazsa olmazlarımızdan.

Daha önce hiç yurtdışına çıkmadım. Pasaportum da yok. Vize alabilir miyim? Vize işlemlerinde nasıl bir yol izleyeceğim? Kesin vize çıkar mı? Çıkarsa ne kadar çıkar?

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, katılımcılarımızın büyük çoğunluğunu ilk defa yurtdışına çıkanlar oluşturuyor. Pasaportunuz yoksa ilk etapta İl/İlçe Nüfus Müdürlüğü’nden pasaport başvurunuzu gerçekleştireceksiniz. 3-4 iş günü içerisinde pasaportunuz adresinize teslim edilecektir. Daha sonrasında  seyahatimize katılabilmeniz için çok girişli (multi pass) Schengen vizesi almanız gerekiyor. Partner çalıştığımız vize danışmanlık şirketi 140 Euro karşılığında vize başvuru işleminizi başlatıyor. Vizenin sonucunun olumlu olacağını garanti etmiyoruz çünkü bu konsolosluğun inisiyatifinde olan bir durum. Fakat bizler gerek yıllardır konsolosluklarda oluşturduğumuz olumlu şirket profilimiz gerekse işinin ehli partner vize danışmanlık şirketimiz ile olumlu sonuç ihtimalini güçlendiriyoruz. Vize işlemleri turlardan 1 ay önce olacaktır. Vizeler 20 gün, 1-3-6 ay gibi çeşitli sürelerle çıkıyor.

Kişisel harcamalarımız ortalama ne kadar oluyor ?

Kişisel harcamalara bir limit koyamamakla birlikte, 15 günlük bir turda ortalama minimum 350 maksimum 600 Euro arasında bir harcama olacaktır. Bu noktada yıllardır dünyayı gezen koordinatörlerimiz sizlere şehirlerde nerelerde ne yenir, nereden daha uyguna yenir, en ucuz hediyelikleri nereden alabilirsiniz gibi yönlendirmelerde bulunacaklar. Bu  sayede  harcamalarınız beklediğiniz kadar olmayacaktır J. Ayrıca sizlere tur boyunca hem maddi hem de manevi konularda ,karşılıklı saygı çerçevesinde, klasik bir tur şirketinden ziyade arkadaşınız gibi davranacağımızı bilmenizi isteriz

Geziye yeme içme dahil mi?

Konakladığımız otellerde açık büfe sabah kahvaltılarımız olacak. Bunun dışındaki yeme içmeler tur ücretine dahil değil fakat bizler yine bu noktada masrafınızın en aza inmesi için yanınızdayız. Peki nasıl? Belgrad’da ucuz ve lezzetli Cevapi, Roma’da Lazanya veya  Budapeşte’de Gulaş Çorbası nerede tadılır sorularının cevapları koordinatörlerimizde. Sizlere süper tavsiyelerimiz olacak.

Yolculuk için yanımıza neler almalıyız? Bagaj hakkımız nedir?

Yolculuğunuza 1 büyük boy valiz(bagaja) 1 adet de sırt çantası(otobüsün üst kısmında,yanınızda olacak) getirebilirsiniz. Seyahatinizi kolaylaştıracak, oradaki ekstra masraflarınızı en aza indirmenizi sağlayacak çanta hazırlama tricklerimiz ise seyahatlerimizden 1 ay önce kurulan katılacağınız turun Whatsapp grubu üzerinden sizlerle paylaşılacak.

Neden AVRUPARAIL?

Uzun yıllardır yurtdışı turlarda görev alan, uslüp iletişim ve eğlenceyi ön planda tutan deneyimli koordinatör ve şöförlerimiz, en ince ayrıntısına kadar dikkatle oluşturduğumuz seyahat programımız ve seyahatin son günü ülkeye girmek istememenize sebep olacak kadar eğlence ve tecrübe dolu tur süresini göz önüne alacak olursak… Biz hazırız ve sizleri bekliyoruz.

NOT: Otobüs içinde yapacağımız çeşitli yarışmalar sonucu kazanan katılımcılarımıza t-shirt, çanta vb. hediyelerimiz olacak.

Yol açık, Yola Çık
Sevgiler
AVRUPARAIL

© 2013 Avruparail Bütün Hakları Saklıdır. - Seyahatimiz TÜRSAB Üyesi Alarga Turizm Seyahat Acentası (A-10377) aracılığı ile gerçekleşmektedir

Close

SSS

Tur rezervasyonu için formu doldurun.*WhatsApp WhatsApp Canlı Destek