Sık Sorular Sorular

AVRUPARAIL nedir?

Yurtdışına seyahat etmeyi çok isteyen fakat ön yargıları olan arkadaşlarımızın hayatına dokunmak ve farklı kültürleri tanımasına yardımcı olmak amacıyla AvrupaRail markası için özel hazırlanmış, otobüslerle yapılan Avrupa turunun adıdır.

AvrupaRail;  Avrupa’ya otobüsle yapılan en ucuz etkinliklerden biridir. Şirket çalışanları ve Tur Koordinatörleri ülkemizin önemli eksiklerinden biri olan seyahat kültürünü geliştirmeyi ve daha önceki seyahatlerinden edindikleri bilgi ve tecrübeleri  katılımcılara aktararak seyahatlerinin daha verimli geçmesini amaçlar.

Gezi süresi kaç gündür ve konaklama ne kadar olacaktır?

Gezi sürelerimiz katıldığınız tura göre değişmektedir. Aynı şekilde otel konaklaması sayıları da turun uzunluğuna göre değişmektedir. ( min. 5 Gün – max. 9 Gün ) Kalan günler ise tüm turlarda olduğu gibi yolculuk ile geçecektir.

Başvuran herkes tura katılabiliyor mu? Kriterleriniz neler?

İnternet sitemiz üzerinden yaptığınız başvurular ekibimiz tarafından incelendikten sonra kabul edilen katılımcılarımıza cep telefonları üzerinden dönüş yapılacaktır. Bu noktada, sınırlı olan kontenjanlarımızı AvrupaRail tur anlayışına uyum sağlayacağını düşündüğümüz, 18-40 yaş aralığındaki uygun katılımcılar seçilecektir.Otobüslerimizde yaş ve cinsiyet dengesine dikkat edilmektedir.

Turlarımızda yaş aralığına uygun olmayanlar için % 5lik kontenjanımız mevcuttur.

Fiyata dahil olan ve olmayan hizmetler nelerdir? Ödemeyi nasıl yapmalıyım?

Tur ücretine dahil olan hizmetlerimiz;

• Ulaşım

• Turun içeriğine göre belirlenmiş sayıda , 3 ve 4 yıldızlı otellerde 2 ve 3’er kişilik odalarda konaklama

• Otel konaklamalarında açık büfe sabah kahvaltısı

• Otobüs içi panaromik özel rehberlik ve şehir haritaları

• AvrupaRail Hediye Paketi

• Otobüs içi sıcak ve soğuk ikramlar

• Tüm şehir vergileri

• Profesyonel fotoğrafçılık ( Katılımcılarımızın en az 2 şehirde çekilmiş fotoğrafları )

Ödemeyi Nasıl Yapmalıyım ?

100 euro kapora ile ön ödemenizi tamamlayabilir ve başvuru hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Kapora ücretleri iade edilmemektedir.

Peki neler dahil değil;

• Tüm kişisel harcamalar ( Yemek, şehir içi ulaşımlar vb. )

• Vize Başvuru ve Sigorta Ücretleri

• Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

** Tur esnasında kaybolan misafirlerimiz ya da otobüse gelmeyen arkadaşlarımız masraflarını kendileri ödemelidirler. 

 

Bu şehirlerin hepsini bu kadar kısa sürede gezebilecek miyiz ?

Tur  programlarımızı süremizi nasıl ve ne kadar verimli kullanabiliriz düşüncesiyle hazırlıyoruz. Daha önce defalarca gittiğimiz ve gezdiğimiz şehirler arasında adil bir dağılım yaparak otel konaklamalarımızı da diğer şehirlerden bir adım öne çıkan, Avrupa turizminde ön planda olan şehirlere koyuyoruz. Üsküp’e ayırdığımız zamanla Paris’e ayırdığımız zaman bir olmamakta. Turda zorunlu ulaşım sürelerine uygun planlanan konaklamalar olmaktadır.

Otobüs yolculuğu yorucu oluyor mu ?

Yorucu olmuyor dersek yanlış olur. Evet yorulacağız!  eğlenmekten, gezmekten ve yeni güne bambaşka bir ülke ve şehirde uyanmaktan yorulacağız.
Konaklamalarımız birer gün aralıkla oluyor, otobüste geçireceğimiz gecelerin yorgunluğunu en aza indirmek adına turlarımız için özel dizayn edilen geniş ve rahat koltuklu son model otobüsler bizleri bekliyor.

Konaklama Otelleri Nasıl ?

Yıllardır tercih ettiğimiz ve katılımcılarımızın da memnuniyetini sağlayan otellerde konaklıyoruz.Temizlik, güvenlik ve  wifi  en önem verdiğimiz kriterler.

Daha önce hiç yurtdışına çıkmadım. Pasaportum da yok. Vize alabilir miyim ? Vize işlemlerinde nasıl bir yol izleyeceğim? Kesin vize çıkar mı? Çıkarsa ne kadar süre çıkar?

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, katılımcılarımızın büyük çoğunluğunu ilk defa yurtdışına çıkanlar oluşturuyor. Pasaportunuz yoksa ilk etapta İl/ İlçe Nüfus Müdürlüğü’ nden pasaport başvurunuzu gerçekleştireceksiniz.

3-4 iş günü içerisinde pasaportunuz adresinize teslim edilecektir. Daha sonrasında  seyahatimize katılabilmeniz için çok girişli (multi pass) Schengen vizesi almanız gerekiyor. Partner çalıştığımız vize danışmanlık şirketi 160 Euro karşılığında vize başvuru işleminizi başlatıyor. ( Her vize başvurusunda bu ücretler konsolosluklara ödenmek zorundadır )  Vizenin sonucunun olumlu olacağını garanti etmiyoruz çünkü bu konsolosluğun inisiyatifinde olan bir durum. Fakat bizler gerek yıllardır konsolosluklarda oluşturduğumuz olumlu şirket profilimiz gerekse işinin ehli partner vize danışmanlık şirketimiz ile olumlu sonuç ihtimalini güçlendiriyoruz. Vize işlemleri turlardan 1 ay önce olacaktır. Vizeler ortalama 15 gün içinde sonuçlanmaktadır. Süre bazen kısalabilir, uzayabilir.

 

Kişisel harcamalarımız ortalama ne kadar oluyor ?

Kişisel harcamalara bir limit koyamamakla birlikte, 15 günlük bir turda ortalama minimum 350 maksimum 700 Euro arasında bir harcama sizleri rahatca seyahat etmenize katkı sağlayabilir. Bu noktada yıllardır dünyayı gezen koordinatörlerimiz sizlere şehirlerde nerelerde ne yenir, nereden daha uyguna yenir, en ucuz hediyelikleri nereden alabilirsiniz gibi yönlendirmelerde bulunacaklar. Bu  sayede  harcamalarınız beklediğiniz kadar olmayacaktır.

Ayrıca sizlere tur boyunca hem maddi hem de manevi konularda ,karşılıklı saygı çerçevesinde, klasik bir tur şirketinden ziyade arkadaşınız gibi davranacağımızı bilmenizi isteriz

Geziye yeme içme dahil mi ?

Konakladığımız otellerde açık büfe sabah kahvaltılarımız olacak. Bunun dışındaki yeme içmeler tur ücretine dahil değil fakat bizler yine bu noktada masrafınızın en aza inmesi için yanınızdayız. Peki nasıl ? Belgrad’da ucuz ve lezzetli Cevapi, Roma’da Lazanya veya  Budapeşte’de Gulaş Çorbası nerede tadılır sorularının cevapları koordinatörlerimizde.
Sizlere süper tavsiyelerimiz olacak.

Yolculuk için yanımıza neler almalıyız? Bagaj hakkımız nedir?

Yolculuğunuza 1 orta boy valiz  ( bagaja ) 1 adet de sırt çantası ( otobüsün üst kısmında, yanınızda olacak ) getirebilirsiniz.

Seyahatinizi kolaylaştıracak, oradaki ekstra masraflarınızı en aza indirmenizi sağlayacak çanta hazırlama tricklerimiz ise seyahatlerimizden 1 ay önce kurulan katılacağınız turun Whatsapp grubu üzerinden sizlerle paylaşılacak.

Neden AvrupaRail ?

AvrupaRail markası; uzun yıllar yurtdışı turlarında görev alan, kibar üslup, iletişim ve eğlenceyi ön planda tutan deneyimli koordinatör ve şöförlere sahiptir. 6.senesini dolduran AvrupaRail otobüslerimiz, en ince ayrıntısına kadar dikkatle oluşturduğumuz seyahat programımız ve seyahatin son günü ülkeye girmek istememenize sebep olacak kadar eğlenceli  turlarıyla sizleri bekliyor.

 

NOT: Otobüs içinde yapacağımız çeşitli yarışmalar sonucu kazanan katılımcılarımıza t-shirt, çanta vb. hediyelerimiz olacak.

AvrupaRail

Ne Dediler ?

turlarımıza katılan misafirlerimizin deneyimleri
AllAvrupa Turu

© 2013 - 2022 Avruparail Bütün Hakları Saklıdır.